Noter Öncesi Dynomark Güvencesi
logo

Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Nedir ?


Expert kelimesinin Türkçeye çevrilmiş hali olarak karşımıza çıkan ekspertiz, belirli bir alanda teknik bilgiye sahip olanların yapmış oldukları inceleme olarak tanımlanmaktadır. Oto ekspertiz nedir? Otomobil alanında uzmanlaşmış ustaların teknik donanımları kullanarak; yaptıkları araştırmalara verilen isimdir. Elbette ki araç alım ve satım işleminde oto ekspertiz hizmetlerine etkili bir düzeyde ihtiyaç duyulduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Oto ekspertiz ustaları araçları detaylı bir şekilde inceledikten sonra görüş bildirmektedir. Bu görüş neticesinde araçla ilgili isabetli bir şekilde bilgi sahibi olmak da mümkün olmaktadır. Oto ekspertiz hizmetinin son derece ayrıntılı işlemleri içerdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Araca ait geçmiş verilerin toplanma süreci olarak da karşımıza çıkan oto ekspertiz hizmetinin profesyonel bir hizmet olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

Profesyonel Oto Ekspertiz Hizmeti

Günümüz koşullarında profesyonel oto ekspertiz hizmetlerine etkili bir düzeyde ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında oto ekspertiz nedir diye soracak olursak, araçlara ait kaza, mekanik durum bilgisi ve masraf durumuna dair bilgi veren profesyonel hizmetlere oto ekspertiz hizmeti denir. Görüldüğü üzere oto ekspertiz hizmetinin otomobillerin detaylı bir düzeyde araştırılmasını mümkün kıldığını söyleyebiliriz.

Özellikle ikinci el araç alım ve satımında oto ekspertiz hizmetlerine etkili bir düzeyde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada oto ekspertiz hizmetini profesyonel bir seviyede almak gerekmektedir. Şayet oto ekspertiz hizmeti almayı istiyorsanız; mutlaka ilgili firmaya dair ayrıntılı bir araştırmanın yapılması gerektiğini de biliyor olmanız gerekmektedir. İkinci el araç alımı öncesinde Dynomark Oto Ekspertiz'i tercih ederek, alacağınız aracın sağlamlığından ve temizliğinden emin olabilirsiniz.

 

Ekspertiz Ne Demek ?

 


Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelmektedir. 2. el “oto ekspertiz” ise ustaların teknik cihaz ve ekipmanlarla 
otomobilleri detaylı bir biçimde inceleyerek onlar hakkında görüş bildirmesi anlamına gelmektedir.
Eksperler,aracından geçmişte yapmış olduğu kazaları, değişen veya boyanmış parçalarını belirler.Bunun yanı sıra
aracınızın şuanda mevcut olan motor,alt takım,mekanik ve size ileride masraf çıkartabilecek durumları gözlemler ve rapor eşliğinde
sizlere sunar.Ekspertiz raporu tüm incelemelerden sonra hazırlanır ve kullanıcıya sunulur.

 

Oto Ekspertizin Önemi

 


Ekspertiz raporu insanları öncelikle alacağı araçta ki olası masraflara karşı  ve değerinden fazla bir ücret ödemeye karşı korur.

En önemlisi ise can güvenliğinizi korur. İyi bir Oto Ekspertiz satın almak istediğiniz aracın bütün detaylarını size sunabilir  Ve siz bu durumu sadece ekspertiz merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

Araç alırken insanlarımız lastiğine dahi bakmıyor lastik dıştan iyi görünüyor ama halbuki iç tarafında deformasyon var bu durum bile can güvenliğinizi tehdit etmeye yetiyor.

Ve daha nice hatalar kusurlar kısacası diyoruz ki ekspertiz raporu hem canınızı korur hem bütçenizi korur.

2. el araç almadan önce Mutlaka ekspertiz raporu alınmalı.

×